Οδηγίες προς τους γονείς για τις ηλεκτρονικές εγγραφές

Από τις  18  Ιουνίου   έως και τις 2  Ιουλίου  γίνεται η υποβολή της «Ηλεκτρονικής Αίτησης εγγραφής» μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Αφού  η Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής υποβληθεί με επιτυχία,  είναι πλέον  αποθηκευμένη στην εφαρμογή. Μπορείτε να την εμφανίσετε  ή να την εκτυπώσετε επιλέγοντας το κουμπί «Εμφάνιση-Εκτύπωση Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής» ή την επιλογή «Υποβληθείσες Αιτήσεις».  Αυτό μπορεί να γίνει ακόμα και αν  αποσυνδεθείτε από την εφαρμογή επιλέγοντας «Αποσύνδεση» και συνδεθείτε ξανά κάποια άλλη χρονική στιγμή.

Μετά τις 2 Ιουλίου και μέχρι την έναρξη των μαθημάτων στις 7 Σεπτεμβρίου μπορείτε να προσέρχεστε στο Λύκειο, όπου θα προσκομίσετε την εκτυπωμένη Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής. Το σχολείο κατά τους θερινούς μήνες θα είναι ανοιχτό κάθε Δευτέρα. Αν δεν υπάρχει η δυνατότητα εκτύπωσης, αυτή μπορεί να γίνει στο σχολείο.

Ιδιαίτερα οι γονείς των μαθητών που θα εγγραφούν στην Α΄ λυκείου πρέπει να προσκομίσουν στο σχολείο εκτός από την εκτυπωμένη Ηλεκτρονική Δήλωση Εγγραφής και την αστυνομική ταυτότητα του παιδιού, όπως και το ΑΔΥΜ (μπορείτε να το εκτυπώσετε από εδώ), συμπληρωμένο από γιατρό, προκειμένου οι μαθητές να μπορούν να πάρουν μέρος σε αθλητικές δραστηριότητες.

Θα σας παρακαλούσαμε, πριν από την επίσκεψή σας στο σχολείο, να προηγείται τηλεφωνική επικοινωνία.

Τηλ. σχολείου 2351081720