Erasmusdays 2019

Tην Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε  στο σχολείο η εκδήλωση στο πλαίσιο των ERASMUSDAYS 2019, όπως είχε δηλωθεί στην επίσημη ιστοσελίδα www.erasmusdays.eu

Η παιδαγωγική ομάδα του προγράμματος, που συμμετείχε στις δράσεις στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ KA229  με τίτλο "Solidarity with the Pieria region (Greece): -Education-Democratic Citizenship-Health-Environment" παρουσίασε στους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου τις δράσεις, τις επισκέψεις, τις εκπαιδευτικές ανταλλαγές που πραγματοποιήθηκαν κατά το σχ. έτος 2018-19, αλλά προπαντός μοιράστηκε μαζί τους τις εμπειρίες, τα συναισθήματα, τις εντυπώσεις, όλα αυτά που χαράσσει ανεξίτηλα στη μνήμη και στην ψυχή η συμμετοχή σε ένα τέτοιο πρόγραμμα.

Οι 14 μαθητές που συμμετείχαν κι ανέλαβαν την παρουσίαση παρουσίασαν διαδραστικά και ζωντανά, χιουμοριστικά και βιωματικά όλα όσα είδαν, έζησαν, επισκέφθηκαν, γνώρισαν, κέρδισαν, και αποκόμισαν από αυτή την εμπειρία, παροτρύνοντας έτσι και τους υπόλοιπους να μη διστάσουν να το κάνουν όποτε τους δοθεί η ευκαιρία.

Την οργάνωση και τον συντονισμό  της δράσης είχε η εκπαιδευτικός του σχολείου Σοφία Χαριτοπούλου.

Περισσότερο φωτογραφικό υλικό στη Φιλομήλα, στο παρακάτω link: erasmusdays