ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ

Ενημερώνουμε τους μαθητές και τους κηδεμόνες τους ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 8:30.

Τα λεωφορεία θα μεταφέρουν τους μαθητές στο σχολείο το πρωί νωρίς, όπως τις ημέρες που ισχύει το κανονικό ωρολόγιο πρόγραμμα, και θα τους παραλάβουν από το σχολείο στις 11:00.

Πριν από τον Αγιασμό, οι μαθητές θα χωριστούν σε τμήματα, θα οδηγηθούν στις αίθουσες, όπου θα ενημερωθούν για τη λειτουργία του σχολείου σύμφωνα με τις οδηγίες του υπουργείου, και μετά τον Αγιασμό θα πάρουν τα σχολικά τους βιβλία.

Όλοι πρέπει να φοράνε υποχρεωτικά μάσκα και να έχουν μαζί τους είτε πιστοποιητικό εμβολιασμού, είτε πιστοποιητικό νόσησης, είτε βεβαίωση αρνητικού self test (διατίθενται δωρεάν στα φαρμακεία).

Οι ώρες άφιξης των λεωφορείων στα χωριά είναι περίπου οι εξής:
Άγιος Δημήτριος στις 7:00
Φωτεινά στις 7:10
Καρυές στις 7:15
Ράχη στις 7:10
Λόφος στις 7:15
Μοσχοχώρι στις 7:25
Ελατοχώρι στις 7:10

Καλή Σχολική Χρονιά σε όλους!