Από το 2018 έως το 2021 το σχολείο μας συμμετέχει σε ένα πρόγραμμα Erasmus+ KA229 με τίτλο «Solidarity with the Pieria region: Education-Democratic Citizenship-Health–Environment». Συμμετέχει ως εταίρος σε ένα διμερές πρόγραμμα εκπαιδευτικών ανταλλαγών σε συνεργασία με το σχολείο Athénée de Luxembourg από την πόλη του Λουξεμβούργου.
Φέτος κλείνει ο κύκλος των δράσεων που σχεδιάστηκαν από τα δύο σχολεία και στο πλαίσιο της διάχυσης των καλών πρακτικών του προγράμματος φτιάξαμε ένα βίντεο με τις σημαντικότερες στιγμές τους προγράμματος και βασικές οδηγίες για τη συμμετοχή των σχολείων σε ανάλογο πρόγραμμα.
Παιδαγωγική ομάδα προγράμματος: Ειρήνη Παξιμαδάκη, Αναστασία Γαβρή, Άννα Καγκασίδου, Σοφία Χαριτοπούλου.