Ανακοίνωση-υπενθύμιση με σημαντικές πληροφορίες για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Υπενθυμίζουμε στους   μαθητές  μας  που θα συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις  ότι εξεταστικό κέντρο έχει οριστεί το  4οΓενικό Λύκειο Κατερίνης  (2351022852).

Την πρώτη μέρα οι υποψήφιοι προσέρχονται στο εξεταστικό κέντρο στις  07:45.

Η μετακίνηση των  μαθητών θα γίνει με λεωφορεία του ΚΤΕΛ, τα οποία θα περνούν το πρωί  (καθ’ όλη τη διάρκεια των πανελλαδικών εξετάσεων)  από όλα τα χωριά 30΄ περίπου νωρίτερα από τη  συνηθισμένη ώρα.

Και οι μαθητές που κατοικούν στην Κάτω Μηλιά  μπορούν να μετακινηθούν  με τα λεωφορεία αυτά, αρκεί να βρίσκονται το πρωί στη στάση μπροστά στο σχολείο και να επιδείξουν, αν τους ζητηθεί, το Δελτίο Εξεταζομένου.

Οι υποψήφιοι επιτρέπεται  να φέρουν μαζί τους ΜΟΝΟ:
στυλό (μπλε ή μαύρο) ανεξίτηλης μελάνης, μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα και μπουκάλι με νερό ή αναψυκτικό.
Δεν πρέπει να φέρουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό, κινητά τηλέφωνα (ακόμα και αν τα έχουν απενεργοποιήσει), υπολογιστικές μηχανές, οποιαδήποτε άλλα ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης ή λήψης πληροφοριών, άλλα αντικείμενα ή οτιδήποτε θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι δολιεύεται τις εξετάσεις.
Οι εξεταζόμενοι γίνονται δεκτοί στις εξετάσεις  με βασικό αποδεικτικό στοιχείο το Δελτίο Εξεταζομένου, το οποίο πρέπει να έχουν μαζί τους κάθε μέρα.

Για περισσότερες  πληροφορίες ή διευκρινίσεις  στη διεύθυνση του σχολείου, τηλ 2351081720.