Αποτελέσματα μαθητών Α' και Β' τάξης, παραλαβή ελέγχων επίδοσης και ολοκλήρωση εγγραφής (ανακοινοποίηση ημερομηνίας για ελέγχους/εγγραφή: Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018)

Ανακοινώνεται ότι με την πράξη του Συλλόγου Διδασκόντων με αρ. 37/18-6-2018 όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ και Β΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Κάτω Μηλιάς προάγονται στην επόμενη τάξη.

Οι κηδεμόνες των μαθητών-τριών μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο από την Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018 για να παραλάβουν τους ελέγχους επίδοσης και να ολοκληρώσουν την εγγραφή του παιδιού τους.

Από τις 22 Ιουνίου 2018 επισκεφθείτε το https://e-eggrafes.minedu.gov.gr για να δείτε το αποτέλεσμα της δήλωσης προτίμησής σας.

Κατά την επίσκεψη σας στο σχολείο στη συνέχεια θα πρέπει να έχετε μαζί σας:

1. Την εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Δήλωσης Προτίμησης στην οποία θα αναγράφεται επάνω δεξιά το λεκτικό «Οριστική». (Αν υπάρχει δυσκολία στην εκτύπωση, αυτή μπορεί να γίνει και στο σχολείο, αρκεί να γνωρίζετε τους κωδικούς taxis).
  2. Την ταυτότητα (δελτίο αστυνομικής ταυτότητας) του μαθητή-τριας.